T-Shirt Bakımı

T-shirt lerinizin bakımına dikkat etmediğinizde genellikle çekme, esneme, renk solması, kumaşın yıpranması ve dikiş atması gibi durumlarla karşılaşırsınız.

İşte t-shirtünüzü uzun süre kullanabilmek için takip edebileceğiniz bazı yararlı ipuçları.

Yıkama Öncesi
1. T-shirtünüzü soğuk suyla yıkamak en güvenli yıkama yöntemidir. Makinanızda soğuk su ile yıkama ayarı yoksa en fazla 30°C sıcaklıktaki su ile yıkamanız gereklidir. Ayrıca çamaşır makinanızdaki en hassas ayarlarını kullanmaya çalışın.

Bunu yaparak t-shirt renginin solmasına t-shirtün şekil değiştirmesine/çekmesine engel olursunuz.

Baskının sağlığı için de soğuk su + hassas yıkama ikilisi seçeneği en uygun yöntemdir. Asla sıcak su kullanmayın, sıcak su ile yıkamayın!

T-shirtünüzü elinize geçtikten en az 24 saat sonra yıkayın. Böylelikle üzerindeki tasarımın ömrünü uzatırsınız.

2. T-shirtünüzü çamaşır makinesine koymadan önce her zaman tersini çevirin ondan sonra yıkama işlemini başlatın. Bunu yaparak tasarımın diğer kumaşlara ve çamaşır makinesinin yüzeylerine sürtünmesini önlemiş olursunuz.

T-shirtlerinizin tersine çevrilmeden makinaya konması, t-shirt üzerindeki baskının yıpranmasına neden olur.

Yıkama
3. Hemen hemen her t-shirt markası benzer renklerle ve benzer tipte kumaşlarla birlikte yıkamayı önerir. Rengi ve kumaşı farklı tipte olan giysilerinizle t-shirtünüzü aynı makineye koymayın.

Örneğin t-shirtlerinizi kot veya sert kumaşları olan giysilerinizle yıkamamalısınız. Bunun yerine benzer yumuşaklıkta veya yumuşak bir kumaştan yapılmış ipek, saten, örgülü kıyafetleriniz ve diğer pamuklu giysileriniz ile birlikte yıkayın. Aksi takdirde yıkama sonrası t-shirtünüzü gördüğünüz an çok keyifsiz olacaktır.

4. Ağartıcı, çamaşır suyu veya ağır deterjanlar kullanmayın.

Sıkma
5. Çamaşır makinasında yüksek devirlerde sıktırma işlemi asla yaptırmayın. Islak giysilerin şeklinin en çabuk ve hızlı değişebileceği an sıkılma anıdır.

Ayrıca yüksek devirlerde yapılacak sıktırma işlemi t-shirt üzerindeki tasarımın çatlamasına ve bozulmasına sebep olabilir.

Kurutma
6. T-shirtünüzü kuruturken tersten yıkanmış halden tekrar yüzünü çevirdikten sonra mutlaka altından hava alabileceği düz bir zemine sererek kurutun.

7. Tamburlu ya da tambursuz kurutma makinası asla kullanmayın.

8. T-shirtünüzü doğrudan güneş ışığında kurutmaktan kaçının; zamanla renk solmasına neden olabilir.

Ütüleme
9. T-shirtünüzü yıkama sonrasında mutlaka ütüleyin.

10. T-shirtünüzü ütülerken her zaman tersten ütüleyin. Baskı üzerinden ütüleme yapmayın. Çok yüksek ısılarla ütü yapmaktan kaçının. Ilık ısı ile tersten ütüleyin.

Koruma
11. Kuru temizleme yaptırmayın. Kullanılan kimyasallar t-shirtünüze ve üzerindeki tasarıma zarar verecektir.

12. T-shirtünüzü sık sık giymiyorsanız, askıya asmayın. Bunun yerine katlayın ve bir dolap ya da kutu içinde saklayın.

13. T-shirtünüze ne kadar iyi davranırsanız o da üzerinizde o kadar ilk günkü gibi durur. Ancak bu basit talimatları izleyerek üzerinizde her zaman çok iyi duracak olan BEWE T-shirt ünüzün keyfini çıkarın.